Site Overlay

Lubisz się bawić i grać odpowiedzialnie?

Kasyna oferują wyjątkową formę relaksu i świetną okazję do wygrania dużych pieniędzy. Jest to jednak prawdą tylko wtedy, gdy grasz odpowiedzialnie. Odpowiedzialny hazard oznacza, że podchodzisz do hazardu rozsądnie, grasz wyłącznie dla własnej przyjemności i jesteś świadomy możliwych konsekwencji.

Jednak nie tylko w kasynach zabawa może przerodzić się w niekontrolowany hazard. Patologiczni hazardziści wpadają w taki sam stan umysłu jak np. osoby uzależnione od słodyczy, telefonów, alkoholu czy narkotyków. Wyzwaniem dla każdego odpowiedzialnego gracza jest wiedzieć, jak zapobiegać takim sytuacjom i kiedy przestać grać. Nasze wskazówki dotyczące odpowiedzialnej gry online:

1. graj tylko w licencjonowanym kasynie

Wybieraj tylko kasyna z ważną licencją. Będziesz mieć pewność, że gra, którą prowadzisz jest fair-play, Twoje wygrane zostaną wypłacone i będziesz mógł w pełni cieszyć się zabawą. Nie ryzykuj gry na podejrzanych stronach, to może się nie opłacić.

Darmowe spiny czy szansa na zdobycie dodatkowych kredytów? W zaufanym kasynie online nie jest to niemożliwe! Zwracaj uwagę na promocje i oferty specjalne na swoje ulubione gry i upewnij się, że nie przegapisz żadnej nowości. Skorzystaj w pełni z hojnych bonusów dla nowych i lojalnych graczy. Będziesz mógł zaoszczędzić własne pieniądze i ponownie zminimalizować ryzyko strat finansowych. Wykorzystaj w pełni wszystko, do czego masz prawo. Warto.

2. Poznaj zasady gry w kasynie

W przypadku niektórych gier, takich jak poker, blackjack, baccarat, ważne jest, aby dobrze znać zasady. Nie pozwól, aby to Cię zniechęciło, będziesz miał dużo zabawy z grami taktycznymi i możesz bardzo szybko rozwinąć swoje umiejętności w zakresie hazardu.

3. Wypróbuj za darmo, przeczytaj recenzje gier

Recenzje są bardzo pomocne w wyborze odpowiedniej gry. Oczywiście to, że gra odpowiada komuś innemu, nie oznacza, że będzie odpowiednia dla Ciebie. Ale nigdy nie zaszkodzi przeczytać opinii innych graczy i dowiedzieć się o RTP, zmienności, jak również o funkcjach bonusowych i specjalnych symbolach. W większość gier online można grać za darmo, zanim zaczniesz grać na prawdziwe pieniądze. Darmowe wersje slotów online dają Ci możliwość wypróbowania różnych tematów gier i zapoznania się z nowymi funkcjami, zanim wypróbujesz je w grze na prawdziwe pieniądze.

4. Ustal swoje granice gry

Już jako dzieci znaliśmy to nieprzyjemne uczucie, kiedy tak bardzo chcieliśmy skończyć naprawdę dobrą grę, ale mama groźnie podnosiła palec i dawała nam do zrozumienia, że za długo siedzimy przy komputerze.

Jeśli mielibyśmy zabrać jedną cenną lekcję z naszego dzieciństwa do życia w kasynie, niech to będzie właśnie ta lekcja. Ustal limity czasowe (dzienne, tygodniowe lub miesięczne), które jasno określą granice. Nie pozwól, aby granie stało się szkodliwe dla czasu, który możesz poświęcić pracy, rodzinie lub przyjaciołom.

Podobnie, ustal limity finansowe. Jeśli zdarzy Ci się przegrać określoną kwotę, nie kontynuuj gry. I nie nadwyrężaj jeszcze bardziej rodzinnego budżetu.

Wiele kasyn online oferuje możliwość ustalenia limitu kwoty, którą możesz wpłacić. Ustawianie limitów działa na prostej zasadzie we wszystkich dobrych kasynach – system nie pozwoli Ci przekroczyć kwoty, którą wybrałeś.

5. Nie próbuj od razu odzyskać pieniędzy

Z poprzednim punktem ściśle związana jest nasza rada, aby nie próbować odzyskać straconych pieniędzy natychmiast po przegranej. Pamiętaj, że nie odwrócisz swojego losu „przesuwając granicę”. Jeśli nie wygrałeś dzisiaj, nie oznacza to, że nie wygrasz jutro lub za kilka dni. Zrób sobie przerwę od gry i wznów ją później. Nie graj pod wpływem emocji, pozytywnych lub negatywnych.

6. Graj tylko wtedy, gdy jesteś zrelaksowany i skoncentrowany

dyscyplina w grze

Gry w kasynie są najbardziej przyjemne, gdy jesteś w pełni zrelaksowany i skoncentrowany. Unikaj grania do późna w nocy lub wczesnym rankiem, a jeśli Ci to odpowiada, wyśpij się w ciągu dnia. Jeśli nie odpoczniesz, zmęczenie wpłynie na Twoje decyzje w grze i możesz stracić mega wygraną przez jedną złą decyzję. Może się również okazać, że zaniedbujesz swoje kolejne codzienne obowiązki, co nie sprzyja szczęśliwemu graniu.

7. Nigdy nie graj pod wpływem alkoholu lub substancji uzależniających

Nigdy nie graj pod wpływem jakiejkolwiek substancji uzależniającej. Możesz czerpać przyjemność z gry pod wpływem alkoholu, ale Twój portfel na pewno nie. Alkohol skłania nas do podejmowania mniej przemyślanych decyzji, co w tym przypadku może skutkować sytuacją problemową. Kontroluj swoje działania, tylko w ten sposób będziesz mógł właściwie zareagować, gdy zajdzie taka potrzeba.

8. Rób przerwy podczas gry

Połącz zabawę z innymi czynnościami, które sprawiają Ci radość. Jeździsz na rowerze, grasz w koszykówkę, czytasz, a może coś „opanowałeś”? Zmieniaj swoje zainteresowania, aby stworzyć urozmaicony plan dnia. Nawet przy przyjemnych czynnościach, prędzej czy później mózg się męczy i tracisz czujność. Rób dalej to, co kochasz, a przekonasz się, że będziesz czerpał z gry o wiele więcej przyjemności.

9. Miej plan na wypadek wygranej

Zwycięstwo to wspaniała rzecz, ale może zaskoczyć nieprzygotowanych graczy. Stwórz plan, który ułatwi Ci podejmowanie decyzji w przypadku wygranej. Zrób to teraz z chłodną głową. Kiedy wygrasz, będzie już za późno, a uwierz nam, nie będziesz wiedział, gdzie skoczyć pierwszy. Już dziś zaplanuj, co zrobisz z pieniędzmi, które wygrasz, a ułatwisz sobie zadanie, gdy wygrana faktycznie nadejdzie. Wtedy sam sobie podziękujesz.

Jeśli czujesz, że Twój hazard zaczyna Cię przerastać, zrób prosty test na uzależnienie od hazardu. Niech zabawa z grą zawsze pozostanie tylko zabawą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *