Site Overlay

Kombinacje kart w pokerze

Królewski kolor

Kolor Królewski to najwyższy układ pokerowy, jaki można uzyskać. Składa się on z asa, króla, damy, waleta i dziesiątki w tym samym kolorze. Prawdopodobieństwo utworzenia układu wynosi 1 na 649,739.

Kolor strita

Drugą najwyższą kombinacją kart jest strit w kolorze. Składa się z pięciu kolejnych kart w tym samym kolorze. Prawdopodobieństwo otrzymania takiej ręki w pokerze wynosi 1 do 64,973.

Czwórka z daszkiem

Czwórka to trzeci najlepszy układ pokerowy w sekwencji, składający się z czterech kart tej samej rangi. Prawdopodobieństwo utworzenia tego układu wynosi 1 do 4,164.

Three of a Kind (Full House)

Trójka, razem z parą kart tworzy układ zwany Full House. Trójka decyduje o sile układu, gdy w fullu bierze udział kilku graczy. Prawdopodobieństwo wynosi 1 do 693.

Spłuczka

pokerowe i jackpot

Jeśli uda Ci się ułożyć 5 kart w tym samym kolorze, masz kolor. Można to zrobić z prawdopodobieństwem 1: 508.

Prosto

Strit (zwany również brudnym stritem) to kombinacja pięciu kolejnych kart w różnych kolorach. Następuje on po kolorze w kolejności i można go utworzyć z prawdopodobieństwem 1 do 254.

Trójka z Rodzajem

Trójka to trzy karty o tej samej randze. Jeśli więcej niż jeden gracz uzyskał taką kombinację, siła kombinacji jest określana na podstawie wysokości kart w trójce. Prawdopodobieństwo wynosi 1 do 46.

Dwie pary

Dwie pary kart o tej samej randze. Ten układ następuje zaraz po trójce. Możesz otrzymać dwie pary z prawdopodobieństwem 1 na 20.

Pair (Para)

Jedna para kart o tej samej randze. Siła ręki jest określana przez wysokość kart w parze. Parę uzyskuje się z prawdopodobieństwem 1: 2,36.

High Card (Wysoka Karta)

poker

Jeśli nikomu nie uda się uzyskać żadnej z powyższych kombinacji, o wyniku decyduje najwyższa karta. Prawdopodobieństwo, że masz wyższą kartę niż twój przeciwnik wynosi 1: 2.

Największy jackpot w Mega Millions

Niesamowity jackpot 1,6 mld dolarów został wygrany przez tipster z Południowej Karoliny w loterii Mega Millions. Kwota ta jest do dziś największą wygraną na świecie. Wcześniej, 2016 jackpot 1,5 mld dolarów był dzielony przez trzech zwycięzców – z Kalifornii, Tennessee i Florydy.

Świeżo upieczony miliarder poprawnie wytypował wszystkie 6 liczb, którymi były 5, 28, 62, 65, 70 oraz Mega Ball 5. Dzięki biletowi, za który zapłacił 2 dolary, zabrał do domu bajeczne pieniądze. Szanse na to, że coś takiego się wydarzy są jak jeden na 302 miliony. Jeśli nikt nie odgadłby liczb, wygrana wzrosłaby do 2 miliardów następnego dnia.

John Crown, który ogłosił zwycięskie liczby, nie mógł uwierzyć własnym oczom: „Milion dolarów zmieni twoje życie, ale miliard dolarów to naprawdę niezwykła suma. Niesamowitą rzeczą w przypadku takiego jackpota jest podekscytowanie i entuzjazm oraz fakt, że dzieje się to teraz!”. Pytanie brzmi, jak nie zwariować po takim zwycięstwie?

Zwycięzca nie otrzyma jednak pełnej kwoty. Podobnie jak pozostali szczęśliwi zwycięzcy, ma on dwa wyjścia – albo zgarnie nagrodę za jednym razem i straci prawie połowę całej sumy (w tym przypadku zostanie mu 878 milionów dolarów), albo nagroda będzie wypłacana przez 29 lat, co da mu w sumie 1,5 miliarda dolarów.

Liczby mogą być oszałamiające, ale firma nie będzie w żaden sposób tracić pieniędzy. Tylko w ubiegłym roku Amerykanie wydali aż 72 miliardy dolarów na tradycyjne kupony loteryjne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *